Сайт Татьяны Столяренко

Вівторок, 23.07.2019, 21:37 Ви увійшли як Гость | Група "Гости" | RSS


Головна » 2010 » Січень » 19 » Конкурс «Місцеві ініціативи для підвищення якості життя»
Конкурс «Місцеві ініціативи для підвищення якості життя»
21:13

2009 • Конкурс «Місцеві ініціативи для підвищення якості життя»

 

Програма «Посилення впливу громадянського суспільства»

Проект «Об’єднаймося заради реформ!» (UNITER) разом із своїми партнерами Міжнародним фондом «Відродження» та Фондом Східна Європа оголошує конкурс «Місцеві ініціативи для підвищення якості життя»

Цей конкурс проводиться в рамках проекту "Об’єднаймося заради реформ!” (UNITER), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку та реалізується за підтримки Міжнародного фонду "Відродження”. Заявки будуть прийматися від організацій громадянського  суспільства України Міжнародним фондом "Відродження” (МФВ), Фондом Східна Європа (ФСЄ) та ПАКТом, який є основним виконавцем проекту "Об’єднаймося заради реформ!” (детальна інформація міститься у розділі «Як подавати заявку?»).

Основна мета проекту «Об’єднаймося заради реформ!» – зміцнити та допомогти провідним організаціям громадянського суспільства України (ОГС), які опікуються питанням розробки та впровадженням реформ, посилити та консолідувати демократичні здобутки. Проект спрямований як на вирішення системних широких проблем громадянського суспільства, так і на підтримку моніторингових ініціатив та кампаній громадянського представництва (адвокасі) у різних сферах громадського життя, які є важливими для поглиблення процесу реформ в Україні.

Гідний рівень життя громадян у великій мірі залежить від ефективності місцевого самоврядування та якості адміністративних послуг, що надаються на місцевому рівні. Брак національних реформ щодо децентралізації управління (адміністративна та адміністративно-територіальна реформа, реформа місцевого самоврядування, податкова реформа тощо), які могли б надати місцевому самоврядуванню більше відповідальності та ресурсів, обмежує його можливості виконувати свої обов‘язки та надавати послуги на відповідному рівні. У той же час, ймовірність проведення важливих реформ на національному рівні у 2009-2010 рр. зменшується через проведення президентських та місцевих виборів, призначених на цей період. Відповідно місцеве самоврядування змушене відігравати важливу роль у забезпеченні гідного рівня життя громадян в чинних законодавчих, фінансових, інфраструктурних, кваліфікаційних та інших ресурсних рамках, намагаючись впроваджувати реформи на місцевому рівні з метою підвищення якості своїх послуг.

Це оголошення про конкурс започатковує другий етап Програми грантів на місцевому рівні ініціативи "Об’єднаймося заради реформ!”. Перший етап був оголошений у березні 2009 р., і його результатом стало надання 28 грантів місцевим ОГС, що були спрямовані на підтримку ініціатив у наступних сферах: підзвітність органів влади, реформа ЖКГ, кампанії громадянського представництва, активізація участі громадян у процесах планування місцевого розвитку, забезпечення реалізації прав вразливих груп населення, захист прав споживачів та моніторинг дотримання передвиборчих обіцянок. Список підтриманих проектів можна знайти на сторінці www.uniter.org.ua.

Цей конкурс спрямований на підтримку кампаній громадянського представництва на місцевому рівні, що мали б вплив на розробку місцевої політики, захист прав громадян та забезпечення контролю за діяльністю місцевих органів влади з боку ОГС та громадян. З метою розширення спектру ініціатив в рамках проекту "Об’єднаймося заради реформ!”, цей конкурс буде спрямовано на теми, яким було приділено менше уваги протягом першого етапу проекту, зокрема реформа ЖКГ, посилення органів самоорганізації населення та організацій співвласників багатоквартирних будинків, впровадження енергоефективних та енергоощадних технологій, управління відходами, підвищення ефективності громадського транспортного сполучення, впровадження екологічно відповідальних практик, забезпечення реалізації прав вразливих груп населення, розвиток приватного підприємництва та місцевий економічний розвиток на депресивних територіях, розвиток соціальної відповідальності малого та середнього бізнесу та на інші важливі для місцевих громад теми.

Ми впевнені, що реалізація реформ на місцевому рівні можлива за умов партнерства громадського і приватного секторів, тому закликаємо учасників конкурсу розробляти спільні ініціативи за участі ОГС, місцевих органів влади та бізнесу. В першу чергу, партнери програми підтримуватимуть кампанії ОГС з проведення місцевих реформ, активізації участі громадян в процесі планування місцевого розвитку, розробки інноваційних рішень у важливих для місцевих громад сферах.

Загальні цілі цього конкурсу є такими:

 • посилити партнерство громадського і приватного секторів на місцевому рівні і підвищити спроможність місцевих громад застосовувати інноваційні рішення для місцевого економічного і соціального розвитку (в рамках пріоритетних для цього конкурсу тем, що зазначені вище);
 • забезпечити участь громадськості у плануванні місцевої політики та реалізації реформ;
 • сприяти підвищенню обізнаності громадськості про потребу децентралізації управління в Україні;
 • підтримати стійкий розвиток ключових місцевих ОГС шляхом співпраці з місцевими органами влади та місцевим бізнесом у впровадженні важливих для місцевих громад рішень.

В рамках цього конкурсу гранти з адвокації на місцевому рівні будуть надаватися в межах таких загальних тем громадської активності:

 • збільшення участі місцевих ОГС у процесах творення місцевої політики, особливо у сферах реформування, визначених вище;
 • зміцнення громад через посилення партнерства між ОГС, місцевою владою та іншими зацікавленими сторонами для вирішення проблем;
 • підзвітність як обраних, так і призначених посадовців місцевих органів виконавчої влади і місцевого самоврядування;
 • розвиток практик соціальної відповідальності серед малого та середнього бізнесу як одного з шляхів забезпечення стійкого розвитку місцевих ініціатив.

До участі у конкурсі допускаються офіційно зареєстровані ОГС з усіх регіонів України, які мають відповідні ресурси та здатні проводити діяльність в рамках проекту.

Види діяльності можуть включати наступні сфери (не обмежуючись ними):

 • підтримка пілотних ініціатив на місцевому рівні у різних секторах, орієнтованих на надання послуг, таких як система ЖКГ, посилення органів самоорганізації населення та організацій співвласників багатоквартирних будинків, впровадження енергоефективних та енергоощадних технологій, управління відходами, підвищення ефективності транспортного сполучення, впровадження екологічно відповідальних практик, забезпечення реалізації прав вразливих груп населення, розвиток приватного підприємництва та місцевий економічний розвиток на депресивних територіях, розвиток соціальної відповідальності малого та середнього бізнесу тощо;
 • проведення кампаній підвищення громадської обізнаності у сферах, важливих для місцевих громад;
 • підготовка проектів місцевих нормативних актів або розробка місцевої політики, супроводжені активними зусиллями з їх офіційного прийняття та виконання;
 • підтримка міжсекторальних експертних груп, громадських рад і форумів, створення або посилення мереж і партнерства зацікавлених організацій;
 • співпраця всередині громади для підтримки сусідніх громад та вирішення спільних проблем на місцях разом;
 • зусилля, спрямовані на розширення доступу до інформації на місцевому рівні, розвиток каналів поширення інформації (веб-сайти, бюлетені, громадські обговорення, публічні дебати, публікація інформаційних матеріалів тощо);
 • заходи комунікації: конференції, симпозіуми, семінари, тренінги, стажування;
 • опитування та аналітичні дослідження для визначення трендів місцевої політики та порівняння різних регіонів, наприклад, стимулювання бізнесового середовища або регіонального розвитку;
 • моніторинг підзвітності влади як дієвого засобу кампаній громадянського представництва;
 • обмін кращими практиками та методологіями з аналітичними центрами, аналітичними інститутами, ЗМІ;
 • управління інтелектуальними ресурсами в умовах підтримки співпраці між ОГС та науковцями університетів з регіонів;
 • діяльність, спрямована на підвищення загальної спроможності сектору ОГС брати участь у прийнятті рішень на рівні громад.

Усі заявки, подані на конкурс, будуть розглянуті та оцінені на основі критеріїв відбору незалежною комісією експертів, яка надасть свої рекомендації Фонду Східна Європа, Міжнародному фонду "Відродження” та ПАКТу.

Критерії відбору:

 • належність та ефективність дій:

- орієнтованість проекту на результат з вимірюваними очікуваними безпосередніми та довгостроковими результатами;

- чітка постановка проблеми, ідентифікація та аналіз причин і наслідків;

- відповідність запропонованих цілей, діяльності і очікуваних результатів меті конкурсу;

- чітка роль (ролі) та активне залучення усіх зацікавлених сторін і задекларованих партнерів.

 • досяжність та життєздатність:

- інноваційний підхід до проблеми буде особливо відмічений комісією експертів;

- чітка ідентифікація намірів та ризиків;

- довготривалий стійкий вплив на цільові групи;

- стратегія, чітко орієнтована на досягнення результатів.

 • наявність додаткового фінансування, особливо з місцевих джерел:

- мінімум 10 % проекту має бути профінансовано з місцевих ресурсів (бізнес-асоціації, приватні фірми або фізичні особи) та/або місцевою владою, або за рахунок власних ресурсів організації.

 • спроможність організації та партнерів:

- співпраця з аналітичними центрами, залученими до процесів реформ;

- експертний потенціал членів організації та зовнішніх експертів;

- попередній досвід успішного виконання проектів;

- досягнуте партнерство з місцевою владою і мас-медіа;

- членство в коаліціях або мережах.

Максимальний розмір гранту – до 25 000 доларів США для однієї організації. Середній розмір гранту – в межах 10 000 – 15 000 доларів США.

Кількість проектів – у рамках конкурсу планується надати до 30 грантів.

Загальний бюджет конкурсу – 350 000 доларів США

Очікувана тривалість проектів – до 12 місяців.

Останній термін подачі заявок – 1 лютого 2010 року.

Результати конкурсу будуть оголошені не пізніше 15 березня 2010 року.

Як подавати заявку?

Аплікаційну форму та інструкції щодо її заповнення можна завантажити тут:

Інструкція

Титульний лист проекту

Анотація проекту

А також на веб-сайтах організацій ФСЄ та ПАКТу: www.eef.org.ua та www.uniter.org.ua.

ФСЄ, МФВ та ПАКТ зберігають за собою право не надавати фінансування, якщо якість проектних заявок не задовольнятиме умови конкурсу.

Будь-ласка, зверніть увагу, що:

 • у рамках цього конкурсу гранти не можуть надаватися бізнес організаціям, політичним партіям, релігійним організаціям та фізичним особам;
 • гранти не надаватимуться на підтримку проектів, пов‘язаних із виборчою тематикою (президентських, парламентських та місцевих виборів), що спрямовані на просвіту та мобілізацію виборців та моніторинг перебігу кампаній;
 • дослідницькі проекти можуть бути одним з інструментів, але не метою заявки;
 • заявка має подаватися українською мовою;
 • заявники будуть повідомлені про хід розгляду їхньої заявки у письмовій формі електронною або звичайною поштою;
 • рішення конкурсної комісії остаточне і перегляду не підлягає;
 • подані заявки не повертаються і не рецензуються.

Окрім цього, партнери програми не надаватимуть фінансування для:

 • будівництва або ремонту будівель і офісних приміщень;
 • організації спортивних та рекреаційних заходів;
 • сплати наявних фінансових або інших боргів організації;
 • покриття організаційних витрат, які не пов’язані з діяльністю за проектом;
 • медичних та реабілітаційних послуг;
 • наукових або технічних досліджень;
 • участі в академічних програмах та тренінгах за кордоном;
 • діяльності політичного або релігійного характеру.

Всі заявки мають бути надіслані на адресу електронної пошти: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду не пізніше 24-ї години 1 лютого 2010 року.

Заявки в паперовому вигляді (тільки ті, що не були надіслані електронною поштою) також можуть бути надіслані поштою до 1 лютого 2010 року (за поштовим штемпелем) на адресу:

Фонд Східна Європа

Тема: "Програма UNITER”

вул. Велика Васильківська, 55, 3й поверх

м. Київ, 03680

Питання щодо цього оголошення про конкурс та процедур, пов’язаних із ним, можна надсилати у письмовій формі на вказану вище електронну адресу до 15 січня 2010 року.

Відповіді будуть повідомлені на сайтах ФСЄ, МФВ та ПАКТу (відповідно www.eef.org.ua , www.irf.ua та www.uniter.org.ua) впродовж п’яти днів.

Контактні особи:

МФВ: Олексій Орловський, директор програми Посилення впливу громадянського суспільства. Тел: (+380 44) 461-95-00, факс: (+380 44) 486-01-66, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

ФСЄ: Юрій Піскалюк, менеджер програм. Тел/факс: (+380 44) 200-38-24/25/26, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Фонд Східна Європа (ФСЄ) - міжнародна благодійна організація, заснована Фондом Євразія у 2008 році. Місія Фонду—сприяти соціальному та економічному розвитку України, мобілізуючи ресурси, зміцнюючи громади та підтримуючи партнерство громади, влади та бізнесу. Підтримка Фонду здійснюється Агентством США з міжнародного розвитку через Фонд Євразія та іншими донорами – урядами, фондами, корпораціями та приватними донорами. Фонд входить до мережі Фонду Євразія. Більше інформації на www.eef.org.ua

Заснована у 1971 р. як незалежна міжнародна неприбуткова корпорація, ПАКТ є мережевою глобальною організацією, що розвиває спроможність місцевих лідерів та інституцій відповідати на нагальні соціальні потреби, забезпечуючи підтримку спільнотам, ефективним урядам та відповідальним приватним інституціям надавати можливості людям для кращого життя. ПАКТ підтримує роботу представництв у 26 країнах і реалізовує проекти у 57 країнах. Київський офіс організації було засновано у 2005 р. в рамках виконання програми "Підтримка організаційного розвитку” в країнах Західних ННД для сприяння підвищенню поінформованості та залучення громадян до громадських та колективних ініціатив у регіоні. У 2008 р. організація була нагороджена проектом "Об’єднуємося заради реформ” (UNITER) від Агенції з Міжнародного Розвитку США (USAID) для зміцнення громадянського суспільства в Україні. Детальнішу інформацію можна знайти за адресами: www.uniter.org.ua та www.pactworld.org

 

Прикріплення:
Категорія: | Переглядів: 1123 | Додав: ecoz | Теги: | Рейтинг: 5.0/1 |
Всього коментарів: 0

Актуально
Нац. план дій
Форма входу
Логін:
Пароль:
Меню сайту
Пошук
Календар
«  Січень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Наше опитування
Оцените экологию нашего города
Всього відповідей: 118
Новые комментарии


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright ЗОБО "Созидание" © 2019-2011
Хостинг від uCoz